panele podłogowe

Przygotowanie stylowo prezentującej się podłogi wcale nie musi być czasochłonne! Doskonałym przykładem są panele podłogowe, które pozwolą na uzyskanie eleganckiej nawierzchni we wnętrzu nawet w ciągu jednego dnia.

Kiedyś liczba materiałów podłogowych była znacznie bardziej ograniczona niż obecnie. Teraz, gdy w sklepach mamy w czym przebierać, znalezienie idealnej propozycji jest jeszcze łatwiejsze.

Dzisiaj zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się panele podłogowe. Są to materiały podłogowe w formie gotowych paneli układanych jeden przy drugim. Doskonale nadają się do wielu wnętrz – salonu, sypialni, ale również można wybrać warianty do kuchni, przedpokoju, a nawet do łazienki.

Panele podłogowe – rodzaje

Do produkcji paneli podłogowych stosuje się różnego rodzaju materiały. W związku z tym w sprzedaży możemy znaleźć panele podłogowe takie, jak:

  • panele podłogowe drewniane – do ich wykonania służy naturalne drewno, dzisiaj najpopularniejsze to panele warstwowe, które składają się z kilku warstw drewna, co przekłada się na ich większą trwałość oraz przystępną cenę
  • panele podłogowe laminowane – produkowane z materiałów drewnopochodnych, pokryte laminatem, imitują różne materiały, na przykład drewno, ale także beton, kamień czy płytki ceramiczne
  • panele podłogowe winylowe – wykonane z winylu (PCV), cienkie panele o wodoodpornych właściwościach, podobnie jak panele laminowane dostępne w różnych wzorach do wyboru

Zatem panele podłogowe to bogata rodzina produktowa, w której znaleźć można wiele ciekawych wzorów do wyboru. Można zatem wybrać panele tak, aby indywidualnie podkreślały aranżację przestrzeni – urządzonej klasycznie albo nowocześnie.

Montaż paneli podłogowych – to proste!

Panele podłogowe posiadają wiele zalet. Są niedrogie, estetyczne, wytrzymałe, a także warto wspomnieć o tym, że są również bardzo proste w montażu.

Współczesne panele podłogowe najczęściej posiadają konstrukcję z piórem i wpustem. Oznacza to, że można je ze sobą łączyć bez konieczności klejenia. Montaż bezklejowy jest znacznie szybszy, a przy tym pozwala na uzyskanie bardzo dobrego rezultaty. Takie panele tworzą wówczas podłogę pływającą, która nie wymaga także montażu do podłoża oraz do ścian, dlatego też w mniejszym stopniu narażona na efekty rozprężeń, na przykład nieładne przerwy między panelami.

Montaż następuje szybko i sprawnie, dlatego też podłogę w średniej wielkości pokoju można ułożyć nawet w ciągu jednego dnia.

Warto przy tym zaznaczyć, że montaż paneli podłogowych z piórem i wpustem nie jest skomplikowany i można wykonać go także we własnym zakresie, ale warto także wskazać, że usługę można zlecić wykwalifikowanym ekipom, które posiadają w tym zakresie duże doświadczenie.

Panele podłogowe – montować samemu czy zlecić firmie?

Panele podłogowe drewniane, laminowane czy też winylowe można zatem układać samodzielnie, ale warto także rozważyć opcję zlecenia tej usługi zewnętrznej ekipie.

Na samodzielne układanie paneli decydują się przede wszystkim te osoby, które posiadają w tym zakresie doświadczenie, a także mają czas na wykonanie pracy we własnym zakresie. Także dodatkowym plusem jest możliwość natychmiastowego rozpoczęcia prac po dowiezieniu do domu materiału. W rezultacie nowa podłoga może być gotowa nawet kolejnego dnia.

Usługę układania paneli można zlecić także ekipie wykończeniowej. Najlepszym rozwiązaniem będzie wtedy wybór ekipy współpracującej ze sklepem, w którym kupujemy panele podłogowe, ponieważ wtedy możemy uzyskać montaż w jeszcze niższej cenie. Wynika to z faktu, że kupno paneli z usługą montażową związane jest z niższą stawką podatkową. Pracownicy firmy będą mogli w umówionym wcześniej terminie wykonać prace montażowe paneli we wskazanych pomieszczeniach – to najbardziej komfortowa opcja dla klienta.

W naszym sklepie oferujemy Państwu szeroką gamę paneli podłogowych od uznanych marek polskich i zagranicznych. Zapewniamy także kompleksowe usługi układania paneli – prace wykonuje doświadczona ekipa wykończeniowa. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty w sklepie Parkiet Styl.