nowoczesne lampy na święta

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To czas, gdy odmieniamy nasze domy, aby wyglądały jeszcze piękniej i mogły wpisać się w świąteczną atmosferę. Warto wtedy zadbać również o odpowiednie oświetlenie.

Nie tylko choinka i bożonarodzeniowe stroiki. Wnętrza można także udekorować światłem, aby sprawić, że będą prezentować się naprawdę magicznie.

W sklepach zaczyna pojawiać się wtedy wiele różnych dekoracji, które doskonale nadają się na okres świąteczny. Nie musimy przy tym wydawać fortuny, aby sprawić, że salon, sypialnia i inne pomieszczania nabrały odświętnego klimatu. Na co warto postawić?

Lampy stojące – najlepsze w tworzeniu przytulnych wnętrz

Stworzenie przytulnej atmosfery we wnętrzach jest najłatwiejsze wtedy, gdy w tym celu wykorzystamy lampy stojące, na przykład lampy podłogowe czy lampy stolikowe.

Wiele osób przy aranżacji wnętrz popełnia duży błąd, czyli wybiera tylko jeden typ oświetlenia – oświetlenie sufitowe. Chociaż pozwala ono na rozjaśnienie przestrzeni, to jednak stworzenie razem z nim uroczego klimatu do wypoczynku nie jest już takie proste. Właśnie dlatego w pomieszczeniu powinny znaleźć również inne artykuły oświetleniowe.

Lampy podłogowe doskonale nadają się do oświetlenia wnętrza salonu czy sypialni. Mogą dać skupiony snop światła albo rozproszone i przytłumione światło w zależności od konstrukcji klosza. Można umieścić je przy sofie albo fotelu, ale także w ciemnym kącie pokoju, aby wnętrze wyglądało na bardziej przestronne.

Doskonałym wyborem jako świąteczne oświetlenie będą także lampy stolikowe – można umieścić je na stole w jadalni, na komodzie, na konsoli przy ścianie czy też na parapecie. W sprzedaży dostępna jest pełna paleta takich lamp, na przykład modne lampy w stylu nowojorskim i francuskim z dużymi podstawami, ale też nowoczesne i industrialne lampy z kloszami ze szkła.

Liczbę i rozmieszczenie lamp dobieramy zależnie od metrażu pomieszczenia. Jeśli chcemy uzyskać odświętny wygląd pomieszczenia, wystarczy zgasić oświetlenie główne – sufitowe, a potem włączyć takie lampy stojące. Efekt będzie perfekcyjny!

Dekoracyjne oświetlenie na święta

Oprócz lamp podłogowych i stolikowych warto także pomyśleć o dodatkowym oświetleniu dekoracyjnym na święta Bożego Narodzenia.

Piękny efekt daje rozświetlona lampkami choinka, ale można też wykorzystać inne artykuły oświetleniowe, na przykład:

  • łańcuchy, girlandy świetlne – można ozdobić nimi okno, meble, umieścić w dużym wazonie
  • gwiazdy z papieru – to tradycyjne oświetlenie w krajach skandynawskich, pozwala na wprowadzenie do wnętrza uroczego klimatu świąt
  • świeczniki – uzupełnione świeczkami zwykłymi albo LED, doskonale nadają się na stół czy na okno
  • lampiony – także można wstawić do nich zwykłe świeczki lub świeczki ledowe
  • wianki z lampkami – umieszczone na drzwiach czy meblach idealnie wpisują się w atmosferę Bożego Narodzenia

W sklepach można znaleźć wiele ozdobnych artykułów oświetleniowych na święta, z którymi można wprowadzić do wnętrza jeszcze bardziej przytulny klimat sprzyjający rodzinnym spotkaniom i wypoczynkowi. Często wystarczy tylko kilka detali, aby wnętrze mogło prezentować się jeszcze piękniej!

Relaksujące światło o ciepłej barwie

Przy zakupie artykułów oświetleniowych na Boże Narodzenie, warto zwrócić także uwagę na temperaturę barwową światła.

Lampy o jasnej, chłodnej barwie światła nie są wtedy rekomendowane. Światło tego rodzaju jest postrzegane jako mniej komfortowe, zbyt ostre.

Najlepszym wyjściem będzie wybranie lamp z żarówkami o ciepłej barwie światła, czyli o niższej liczbie Kelvinów na poziomie 2700-3000 K. Takie światło przypomina płomień świecy i dzięki temu ma właściwości relaksujące – pomieszczenia oświetlone żarówkami o ciepłe barwie sprawiają wrażenie bardziej przytulnych, dlatego idealnie nadają się na zimowe wieczory.

Zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się z wszystkimi artykułami oświetleniowymi w naszym sklepie – w ofercie posiadamy także lampy doskonałe na święta Bożego Narodzenia oraz wspaniałe również na co dzień. Życzymy udanych zakupów!