meble wypoczynkowe

Efektowne meble wypoczynkowe są w stanie nadać salonowi elegancki i oryginalny wygląd. Aktualnie w sprzedaży możemy znaleźć wiele różnych modeli, ale zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto poznać różne propozycje producentów – nie tylko z Polski.

Meble wypoczynkowe, czyli najczęściej sofa i fotele albo narożnik stanowią centrum salonu – są w nim najważniejszymi meblami, które służą nam do relaksu przed telewizorem, rozmów z bliskimi, przyjmowania gości, a nawet ucinania sobie krótkich drzemek po męczącym dniu.

Przy doborze odpowiednich mebli wypoczynkowych powinniśmy kierować się dwoma przesłankami – ich funkcjonalnością, a także estetyką. Oczywiście, bardzo ważna jest również przystępna cena w naszym zasięgu finansowym. Jeśli również jesteś na etapie wyboru odpowiednich mebli wypoczynkowych do swojego salonu, zapraszamy do sprawdzenia naszych porad!

Piękne i ponadczasowe

Sofę czy narożnik najczęściej kupujemy na dłuższy czas, czyli przy podejmowaniu naszej decyzji powinniśmy pamiętać o tym, że mebel ten powinien podobać nam się zarówno teraz, jak również w przyszłości. Właśnie dlatego najbezpieczniejszą decyzją będzie zdecydowanie się na meble o ponadczasowej, zawsze pięknej linii.

Wiele takich modeli możemy znaleźć w asortymencie włoskiego producenta LOOP&CO, którego wyroby można znaleźć także w naszym sklepie. To wyjątkowe meble idealnie wpisujące się w najnowsze trendy, a przy tym na tyle uniwersalne, że wyglądają elegancko w połączeniu z różnymi stylami aranżacji wnętrz – tymi popularnymi obecnie i z pewnością tymi w przyszłości.

Wysokiej jakości tkaniny oraz skóry, stylowe kolory takie jak zgaszone beże, szarości i brązy powodują, że meble LOOP&CO to wybór na lata.

Funkcjonalność, która zaskakuje

Niebanalne meble wypoczynkowe to również funkcjonalne, praktyczne rozwiązania, dzięki którym korzystanie z nich jest komfortowe na co dzień.

Przy doborze odpowiedniej sofy czy narożnika musimy odpowiedzieć sobie zatem na pytanie – czego tak naprawdę oczekujemy? Czy mebel powinien być rozkładany? Czy zależy nam na tym, aby posiadał dodatkowe schowki? Czy chcemy mieć możliwość zmiany jego kolorystyki, gdy ta obecna nam się znudzi?

Nowoczesne meble wypoczynkowe produkowane są z naciskiem na jakość – są bardzo komfortowe u użytkowaniu i wytrzymałe, ponieważ stosuje się w nich specjalne systemy pozwalające na uzyskanie stabilnego, ale sprężystego podtrzymania. Poduszki na siedziskach i oparciach często posiadają zdejmowane pokrowce, dlatego w razie potrzeby możemy je łatwo zdjąć i wyprać albo nawet zmienić na te w innym kolorze.

Oczywiście, jeśli zależy nam na tym, aby sofa albo narożnik pozwoliły na uzyskanie dodatkowej przestrzeni do spania, poszukujmy modeli z taką funkcją. Najlepiej, aby rozłożenie było możliwe tylko jednym ruchem, bez potrzeby skomplikowanych prac. Plusem będzie też dodatkowa przestrzeń w środku mebla, w której możemy przechowywać kołdrę, poduszki lub inne przedmioty.

Kompromisy mogą być bolesne

Przy poszukiwaniach odpowiednich mebli wypoczynkowych do swojego salonu musimy nieraz iść na kompromisy – są one najczęściej wymuszone ceną. Warto zatem dobrze zapoznać się z różnymi modelami, aby wybrać dla siebie takie, które będą zapewniały wysoki komfort w trakcie codziennego użytkowania.

Warto jednak pamiętać o tym, że za niskimi cenami często kryje się niższa jakość – meble mogą być wykonane z gorszych, mniej wytrzymałych materiałów, mogą posiadać niedoróbki, mogą być mało estetyczne na żywo, a także mogą się psuć. Właśnie dlatego lepiej pomyśleć o designerskich, niebanalnych, ale też lepszych jakościowo produktach, które sprawią, że salon będzie prezentował się stylowo rok po roku.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego salonu sprzedażowego Parkiet Styl, aby uzyskać więcej informacji dotyczących oryginalnych mebli włoskiego producenta LOOP&CO, a także innych marek. Współpracujemy z wieloma uznanymi producentami nie tylko z Polski, ale również z innych krajów, w tym także włoskimi. Znalezienie eleganckiego wyposażenia domu razem z nami będzie jeszcze łatwiejsze!