meble wypoczynkowe do salonu

Dobór odpowiednich mebli wypoczynkowych do salonu o małych wymiarach może przyprawić o ból głowy. Podpowiadamy, na co warto zwrócić wtedy szczególną uwagę!

Meble wypoczynkowe to główne wyposażenie każdego salonu. Sofa, narożnik, fotele tworzą wówczas odpowiednią przestrzeń do relaksu. W sklepach wybór tego typu produktów jest obecnie bardzo szeroki – nie oznacza to jednak wcale, że wybór odpowiedniego umeblowania jest tak prosty, jak może się wydawać.

Szczególnym problemem może być dobór mebli wypoczynkowych do małego salonu, na przykład w kawalerce czy też w domu, w którym pokój dzienny posiada małe wymiary. Na co powinniśmy wtedy popatrzeć?

Sofa, narożnik, fotele – jakie meble do małego salonu będą najlepsze?

Producenci mogą zaoferować nam różnego rodzaju meble wypoczynkowe, które można podzielić na następujące kategorie:

  • sofy i kanapy
  • narożniki
  • fotele
  • leżanki
  • podnóżki

Jeśli musimy zakupić tego typu wyposażenie do małego salonu, w takim przypadku powinniśmy przede wszystkim skupić się na sofach i kanapach oraz na narożnikach. Dodatkowo, możemy dobrać do nich również fotele, gdy wystarczy nam wolnej przestrzeni na ich ustawienie.

Przy wyborze typu mebli powinniśmy skoncentrować się głównie na tym, ile osób ma z nich korzystać. Wówczas będziemy mogli dopasować komplet wypoczynkowy odpowiadający potrzebom wszystkich domowników.

Oczywiście, nie zapominajmy także o tym, że ograniczeniem będą tutaj ściany pomieszczenia – trzeba zatem dokładnie je zmierzyć, aby dopasować takie meble, które będą do niego dopasowane.

Warto przygotować projekt salonu

Gdy mamy do czynienia z małym pomieszczeniem, wówczas wykonanie jego projektu może być bardzo pomocne przy doborze wyposażenia – nie tylko mebli wypoczynkowych, ale także innego rodzaju umeblowania.

Projekt salonu można przygotować na kartce papieru – mierzymy wtedy pomieszczenie i nanosimy wymiary na kartkę. W tym przypadku najlepiej robić projekt na kartce w kratkę lub też na papierze milimetrowym – wtedy będziemy mogli łatwo odwzorować proporcje pomieszczenia.

Następnie możemy łatwo sprawdzić, czy wybrane przez nas meble wypoczynkowe, na przykład kanapy, sofy czy narożniki będą pasowały do wnętrza – w małych pomieszczeniach liczy się każdy centymetr!

Meble wypoczynkowe, które mogą optycznie powiększyć salon!

W sprzedaży znaleźć można meble wypoczynkowe, które idealnie nadają się do małych pomieszczeń. Wśród nich dostępne są także i takie, z którymi można powiększyć je optycznie!

Małe salony często mogą sprawiać wrażenie klaustrofobicznych, dlatego też dobór właściwych materiałów wykończeniowych oraz mebli i dekoracji ma tutaj bardzo duże znaczenie.

Gdy zależy nam na uzyskaniu efektu optycznego powiększenia wnętrza, najlepiej zdecydować się na zakup mebli wypoczynkowych o prostej konstrukcji – bez masywnych elementów drewnianych, szerokich zagłówków i podłokietników. Takie meble mogą po prostu zająć zbyt dużo miejsca w pomieszczeniu i sprawić, że będzie ono wydawało się mniejsze niż jest w rzeczywistości.

Dla optycznego powiększenia salonu możemy też zdecydować się na zakup mebli w jasnych kolorach. Jeśli jednak nie chcemy, aby meble szybko zaczęły wyglądać gorzej ze względu na zabrudzenia, wybierzmy nieco ciemniejsze kolory, na przykład beżowy, jasnoszary. Dla łatwiejszego utrzymania mebli w czystości możemy także wybrać takie, które posiadają zdejmowane pokrycia – wystarczy je wyprać, gdy chcemy, aby wyglądały znów jak nowe.

Funkcjonalne meble wypoczynkowe w niewielkim salonie

Gdy chcemy, aby kanapa czy narożnik nie tylko służyły do siedzenia, możemy zdecydować się także na modele posiadające dodatkowe funkcje.

Bez problemu zakupimy obecnie kanapy czy narożniki z funkcją rozkładania do spania, z wewnętrznymi pojemnikami do przechowywania, z praktycznymi półkami, a nawet chowanymi pufami.

Szukasz stylowych mebli wypoczynkowych do swojego salonu? W takim przypadku zapraszamy serdecznie do zapoznania się z pełną ofertą dostępnych modeli w naszym sklepie Parkiet Styl! Współpracujemy wyłącznie z najlepszym producentami mebli wypoczynkowych, dzięki czemu możemy zapewnić naszym klientom pełne zadowolenie z zakupu!