meble do sypialni na poddaszu

W pierwszej chwili wizja urządzenia mieszkania na poddaszu ze skosami u wielu osób wzbudza przerażenie. Warto jednak podejść do tematu kreatywnie i na wszelkie niedogodności przekuć na atuty. Jak urządzić sypialnię na poddaszu ze skosami, by była przytulna i funkcjonalna?

Świetlik w suficie – rzut oka na gwiazdy

Jednym z ogromnych atutów mieszkania na poddaszu są świetliki, przez które można podglądać niebo. Jeśli masz takie okno w sypialni, możesz uznać się za szczęściarza. Niewiele osób może bowiem zasypiać patrząc w gwiazdy i budzić się z widokiem na obłoki. Dodatkowym relaksem po ciężkim dniu pracy jest przysłuchiwanie się kroplom deszczu i oglądanie ich tańca na szkle leżąc wygodnie w miękkiej pościeli. Jeśli tylko masz taką możliwość, ustaw łóżko tak, by świetlik i świat za nim były w zasięgu wzroku, gdy położysz się wygodnie.

Kolor na ściany

Przeglądając próbniki farb w sklepie z myślą o ścianach w sypialni warto pamiętać, że odpowiednio dobrane mogą optycznie powiększyć lub zmniejszyć pomieszczenie, poszerzyć zbyt wąską ścianę, a także obniżyć lub podnieść optycznie sufit. Ta wiedza może okazać się bezcenna, do pomalowania jest sypialnia na poddaszu ze skosami.

W pomieszczeniu, do którego wpada niewielka ilość światła dziennego, unikaj ciemnych odcieni. Tu zdecydowanie lepszym wyborem będą: biel, ciepły beż lub stonowana szarość. To dobra baza dla mocnych akcentów kolorystycznych, którymi możesz nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru. Dodatkowo delikatne tony będą sprzyjały odprężeniu się, wypoczynkowi, wyciszeniu się i zapadnięciu w błogi sen. Jeśli dodatkowo sypialnia jest małym wnętrzem, jasne kolory sprawią, że wyda się ona większa.

Jeśli natomiast jesteś miłośnikiem intensywnych odcieni i nie wyobrażasz sobie wnętrza bez takiego koloru na ścianie, połóż go jedynie na pionowe płaszczyzny. Pomalowane na ciemno skosy przytłoczą wnętrze. Na takie rozwiązanie mogą pozwolić sobie jedynie właściciele sypialni na poddaszu z wysoko usytuowanym sufitem. Intensywny kolor w górnych partiach pokoju sprawi, że wyda się on niższy.

Jakie meble wybać do sypialni na poddaszu ze skosami?

Jeśli masz sypialnię na poddaszu ze skosami, w której zmieści się więcej mebli, niż samo łóżko – wykorzystaj to. Warto, by w wyposażeniu wnętrza znalazła się szafka nocna. Na niej postawisz np. szklankę z wodą, po którą sięgniesz w środku nocy, odłożysz tam czytaną wieczorem książkę lub położysz podręczny kosmetyk.

Skos na poddaszu z jednej strony ogranicza, jeśli chodzi o wybór mebli, a z drugiej pobudza do szukania kreatywnych rozwiązań. Zmierz jego wysokość i zrób nocną szafkę według własnego pomysłu, wykorzystując do tego np. praktyczne kubiki. Dobrym rozwiązaniem będzie tu też komoda z szufladami. Na innej podstronie naszego serwisu mogą Państwo znaleźć więcej inspiracji dotyczących tego, jakie wybrać meble do sypialni, aby cieszyć się idealnie zaaranżowanym poddaszem użytkowym.

Meblem, który warto wprowadzić do sypialni, o ile tylko pozwala jej wielkość, jest wygodny fotel. Przyda się, gdy zechcesz poczytać w ciszy ulubioną książkę, ale pora dnia będzie jeszcze na tyle wczesna, by nie zachęcać do leżenia w łóżku. Na takie popołudnie przyda się również niewielki stolik, na którym postawisz kubek z ciepłą herbatą lub filiżankę aromatycznej kawy, które umilą chwile z książką. Ciekawą propozycją na taki relaks jest fotel bujany.