drzwi na wymiar

Dzisiaj większość klientów wybiera drzwi gotowe, które posiadają określone wymiary, na przykład o wymiarze zewnętrznym ościeżnicy 80, 90 czy 100 cm. Gdy wnęka drzwiowa ma inne wymiary niż te standardowe, pojawia się problem. Jego najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie drzwi na wymiar.

Bardzo często drzwi na wymiar kojarzone są ze sporymi kosztami oraz długim czasem oczekiwania na ich wykonanie oraz montaż. Jednak, teraz gdy w ich produkcji specjalizuje się wiele firm, nie musimy obawiać się ani wysokiego rachunku, ani odległego terminu.

Jeśli także chcesz zdecydować się na zewnętrzne lub wewnętrzne drzwi na wymiar, zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Drzwi na wymiar – dopasowane do miejsca montażu

Najczęściej drzwi na wymiar wybierane są wtedy, gdy z katalogu producenta nie możemy dobrać takiej stolarki, która byłaby idealnie dopasowana do wymiarów wnęki drzwiowej. Oczywiście, w takiej sytuacji można zdecydować się na poszerzenie wnęki albo jej zwężenie, ale oznacza to dodatkowe prace, które podwyższą również koszt montażu.

Wówczas warto zdecydować się na drzwi wykonane na wymiar, czyli zgodnie z aktualnym wymiarem wnęki – nawet wtedy, gdy byłaby ona nietypowa, zakład produkujący stolarkę drzwiową może tak dopasować wymiary drzwi, aby pasowały idealnie bez żadnych dodatkowych prac murarskich i wyburzeniowych.

Najlepiej, aby wymiary wnęki pod wykonanie drzwi na zamówienie zostały pobrane przez pracownika – wie on dokładnie, jak je zmierzyć. Gdy chcemy wykonać pomiary samodzielnie, warto wcześniej skontaktować się z firmą, która wykonuje drzwi na wymiar, aby dowiedzieć się, jak je przeprowadzić. Nawet niewielkie odstępstwa mogą wywołać problemy z późniejszym montażem!

Drzwi na wymiar – dokładnie takie, jakie chcesz

Jeśli chcemy zdecydować się na drzwi na wymiar, mamy także możliwość samodzielnego wyboru konkretnych materiałów, wykończeń i funkcji stolarki drzwiowej zewnętrznej oraz wewnętrznej. Z tego też względu na drzwi na zamówienie decydują się również te osoby, które wprawdzie posiadają standardowe wymiary wnęki do montażu, ale nie potrafią znaleźć w sklepie takich drzwi, które spełniałyby wszystkie ich wymagania.

Drzwi na wymiar mogą być wykonane z różnych typów materiałów – w przypadku drzwi zewnętrznych to najczęściej drewno, stal, aluminium oraz tworzywa sztuczne. W przypadku drzwi wewnętrznych to głównie drewno naturalne lub płyty drewnopochodne jak MDF.

Materiały te dostępne są w różnych kolorach, dlatego można dopasować je indywidualnie do miejsca montażu.

Także mamy możliwość wyboru stylu drzwi – mogą być to drzwi klasyczne z przeszkleniem w formie witrażu, ale także drzwi nowoczesne, na przykład z efektownymi poziomymi przeszkleniami. Najczęściej klienci wskazują na jeden z gotowych projektów w katalogu producenta, który następnie realizuje go w pobranych wcześniej wymiarach.

Decydując się na drzwi na wymiar, mamy także możliwość wybrania konkretnego wykończenia stolarki, na przykład okuć, klamek oraz ich funkcji, na przykład drzwi mogą być wykonane w wariancie antywłamaniowym.

Zatem przy zamówieniu drzwi na wymiar klient ma możliwość „zaprojektowania” ich od samego początku, aby nadać im nie tylko właściwy rozmiar dopasowany do miejsca montażu, ale także wygląd i konkretne funkcje.

Drzwi na wymiar – gdzie można je zamówić?

Obecnie realizacją drzwi na wymiar zajmuje się wiele firm, które w tym zakresie zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę – od pobrania wymiarów, poprzez wykonanie drzwi w zakładzie, a skończywszy na ich dowiezieniu na miejsce oraz fachowym montażu przez własnych specjalistów.

Wyceny przygotowywane są indywidualnie na podstawie wybranego wariantu drzwi oraz ich wymiarów.

Wysokiej jakości drzwi na wymiar można zakupić również w naszej firmie Parkiet Styl – współpracujemy z najlepszymi producentami stolarki drzwiowej, aby oferować naszym klientom szeroką gamę modeli doskonałych na zewnątrz oraz do wnętrz. Zapraszamy do skontaktowania się z nami, aby dowiedzieć się więcej o realizacji drzwi na zamówienie!